Aparat na zęby. Czy uchybia?

W sytuacji, kiedy mamy problemy ze zgryzem, borykamy się również z jeszcze innymi bolączkami do rozwiązania. Panowie z racji swojego podejścia do wielu spraw, inaczej rozpatrują tego typu zagadnienia. Nie przejmują się oni zbytnio całą sprawą. Wychodzą z założenia, że co ma być, to będzie i jak mają spotkać kogoś na swojej drodze życia, to tak się stanie. Inny dylemat mają kobiety. W szczególności płeć piękna, ma z oczywistych względów dylemat do rozwiązania. Zaraz pojawia się pytanie: „Jak ja będę wyglądała z aparatem na zębach? Przecież żaden chłopak mnie nie zechce z takim defektem.” Przede wszystkim, należałoby zacząć od bardzo prostej analizy takiego podejścia do sprawy.

Aparat na zęby

Myślenie, że aparat na zęby, to nic innego, jak tylko życiowa tragedia, która nas mogła spotkać, jest oczywiście błędem. Uroda, dla płci pięknej jest istotną kwestią życiową. Niemniej jednak, trzeba rozgraniczyć kwestię podobania się komuś, a kwestię typowo zdrowotną. Ta druga jest o tyle bardzo ważna, że dotyczy całego naszego układu organicznego, który utrzymuje nas przy życiu. Estetyka w takim wypadku jest na drugim planie. Jeżeli bierze się pod uwagę rozważanie pod kategoriami zdrowie, a wygląd, w tym momencie pierwsza opcja, jest bezwzględnie rzeczą najistotniejszą. Tym bardziej, że noszenie takiego aparatu, zalecane jest przez lekarzy specjalistów, a co za tym idzie, musi być jakiś powód, że doktor podjął właśnie taką, a nie inną decyzję. Niezastosowanie się do zaleceń lekarskich, bardzo często prowadzi do pojawienia się konsekwencji, które mają bardzo poważny wpływ na naszą dalszą egzystencję. Dlatego też w tej sytuacji należy odpowiednio przeanalizować całą kwestię. W dobie dzisiejszej technologii, aparaty takie, są konstruowane w taki sposób, aby zniwelować wszelkie uchybienia estetyczne. Z tego też względu, nie należy przejmować się docinkami poszczególnych jednostek ponieważ tak naprawdę, nie mają oni pojęcia o całej sprawie, a co za tym idzie, docinając, opierają się jedynie na bardzo starych stereotypach, ukształtowanych jeszcze za czasów tak zwanego króla Ćwieczka. Ludzie ci dopiero będą inaczej spoglądali na całą sprawę, jeżeli sami będą mieli do czynienia z daną przypadłością, czy też dysfunkcją, bo i na tle różnych dysfunkcji także są rozpowszechniane odpowiednie do danego przypadku stereotypy.

Projekty

Powstają już pewne projekty, uniemożliwiające ludziom rozpowszechnianie tego typu działań na szeroką skalę, ale to kropla w morzu do potrzeb, jakie są w rzeczywistości. Takie osoby nie zdają sobie sprawy, że tymi posunięciami, przykładają się do błędnie podejmowanych decyzji przez dotknięte takimi komentarzami osoby, a to wiąże się z kolei z uszczerbkiem na ich zdrowiu. Dlatego też, aby zapobiec takiemu zjawisku, należałoby wprowadzić ogromne zmiany w edukacji. Ludzi trzeba nauczyć tolerancji. Nasze społeczeństwo jeszcze ma głęboko zakorzenione propagowanie stereotypów. Dopóty nie zmienimy całego podejścia do sprawy, dopóki nie będzie w tej kwestii efektu. Najważniejsze jest, aby nie przejmować się tym, co ludzie powiedzą, a realizować swoje zamierzenia. W tym wypadku, stosować się do wszystkich zaleceń lekarza.

Redakcja kobiecyzywiol.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.