Kwas bursztynowy: co warto wiedzieć?

Lecznicze właściwości bursztynu poznano dość wcześnie. Był on skutecznym lekiem na bezsenność oraz wsparciem dla tych, którym dokuczały choroby przewodu pokarmowego. Bursztyn był też z powodzeniem wykorzystywany przy reumatyzmie oraz przeziębieniu i grypie. Do dziś z jego mocy korzystamy bardzo chętnie, co dziwić nie powinno. Kamień ten jest przecież najlepszym źródłem kwasu bursztynowego, który może rewelacyjnie wpływać na nasz organizm.

Co warto wiedzieć na ten temat?

Kwas bursztynowy to substancja chętnie wykorzystywana w profilaktyce chorób nowotworowych oraz w walce z chorobami układu krążenia. Z mocy tego kwasu można też korzystać przy problemach z tarczycą oraz przy schorzeniach stawów. Bursztyn jest jednocześnie cennym wsparciem dla tych osób, które chcą poprawić trawienie i skuteczniej wspierać pracę tak ważnych narządów, jak nerki czy wątroba.

Kwas bursztynowy na dolegliwości

Z mocy kwasu bursztynowego można też korzystać przy dolegliwościach związanych z pracą układu oddechowego oraz przy astmie oskrzelowej. Bursztyn znany jest jednocześnie ze swych kosmetycznych właściwości. Kosmetyki z dodatkiem kwasu bursztynowego świetnie ujędrniają skórę, dotleniają ją i sprawiają, że chronienie jest przed procesem starzenia się jest o wiele łatwiejsze.

obrazkiblondynki.pl

Redakcja kobiecyzywiol.pl