Makijaż na co dzień

Na pewnym etapie życia każda dorastająca dziewczyna czy kobieta zaczyna interesować się makijażem. Pierwsze eksperymenty mogą mieć różne skutki – od silnego zniechęcenia do używania produktów kosmetycznych, po ukazanie nowej pasji życiowej. Podobno najlepiej uczymy się metodą prób i błędów. Jak zatem szybko dojść do perfekcji w dobieraniu kosmetyków i nakładaniu makijażu? W dzisiejszych czasach internet oferuje cały wachlarz źródeł, z których możemy czerpać wiedzę i inspirację. Znajdziemy tam blogi o modzie i urodzie, czy tak zwane tutoriale, czyli krótkie filmy krok po kroku przedstawiające proces powstawania danego makijażu. Każdy może znaleźć coś dla siebie.

Makijaż na co dzień

Paradoksalnie, najwięcej trudności sprawiają zazwyczaj rzeczy pozornie najprostsze. Szczególnym powodzeniem cieszą się zatem filmy prezentujące wykonanie makijażu codziennego. Eksperci przyznają, że dopasowanie odpowiedniej barwy korektora, podkładu, bądź bazy pod podkład – a zatem produktów podstawowych – jest fundamentem każdego makijażu.
Pouczają też, że makijaż na co dzień powinien być lekki i jasny. W zależności od kondycji cery powinien albo rozjaśniać twarz i na przykład dodawać blasku poszarzałej skórze, albo skutecznie ukrywać niedoskonałości, takie jak wypryski lub zaczerwienienia. Wszystko to powinno mieć na celu wyrównanie kolorytu skóry i nadanie jej zdrowego wyglądu. Nie bez przyczyny mówi się, że piękno zaczyna się od zdrowia.
Pomocy w dobraniu idealnej podstawy do reszty makijażu może udzielić ekspedientka w drogerii lub wizażystka w salonie. Wiedza teoretyczna z internetu to w końcu nie wszystko – o pomoc w przejściu od teorii do praktyki dobrze jest poprosić specjalistę. Specjalista bowiem dobierze kosmetyki i technikę nakładania ich w sposób odpowiedni do danej twarzy. Każda twarz różni się od pozostałych i niektórych informacji można dowiedzieć się tylko podczas indywidualnej sesji.

Potwierdza to choćby konturowanie

Rysy każdej twarzy wymagają innego podkreślenia, nawet gdy dotyczy to delikatnego makijażu na co dzień. Tę samą kwestę stanowi rozjaśnianie niektórych części twarzy oraz podkreślaniu indywidualnych atutów.
Przy doborze kosmetyków do makijażu codziennego nie możemy zapomnieć o tym, że skóra zmienia kolor na przestrzeni roku. Inne zasady i trendy obowiązują w makijażu zimowym, a inne w letnim. W mroźne miesiące warto skupić się na odżywianiu i chronieniu cery przed niskimi temperaturami. Wtedy też skóra przybiera względnie jasny odcień, niekiedy nawet blady. Jasny podkład i odrobina różu w odpowiednio dobranej barwie to najlepsze rozwiązanie, jeśli chce się wyglądać zdrowo i naturalnie. Ten sam cel powinien przyświecać nam w lecie, gdy temperatura wzrasta, a twarz poci się częściej. Nakładanie grubych warstw podkładu nie nienajlepszy pomysł. Zamiast tego może dobrze sprawdzić się lekki krem koloryzujący, który nawilży twarz i wyrówna jej koloryt bez nadawania twarzy uczucia ciężkości.
Zatem mniej znaczy więcej również w sztuce makijażu. Najistotniejsze w opracowaniu swojej metody jest to, aby efekt był świeży, naturalny i dobrze dopasowany do cery i pory roku.

Redakcja kobiecyzywiol.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *