Strona główna
Moda
Tutaj jesteś
Moda jak zaoszczędzić na damskiej modzie

3 wskazówki, jak zaoszczędzić na damskiej modzie i odzieży w dużych rozmiarach

Data publikacji 16 marca 2021

Branża mody dla puszystych zebrała ponad 16,2 miliarda dolarów przychodu. Jednak jeśli nosisz ubrania w dużych rozmiarach, aż za dobrze znasz koszty mody. Niestety, moda dla puszystych jest często wyceniana jak ubrania z wyższej półki, co utrudnia utrzymanie własnego budżetu. Oczywiste jest, że coraz więcej populacji domaga się, aby moda w dużych rozmiarach była oferowana masom za przyzwoitą cenę.

Oczywiście, podczas gdy czekamy, aż świat haute couture dogoni prawdziwe życie, nadal być może będziesz musiał wykazać się kreatywnością, jeśli chodzi o budżet, jeśli nosisz duże rozmiary. Istnieje wiele wymówek dla wyższych cen, w tym ekskluzywne marki i tkaniny premium. Na szczęście, jeśli wiesz, gdzie szukać, nie będziesz musiał płacić wyższej ceny za idealne dopasowanie.

1. Kupuj online

Jeśli frustruje Cię brak możliwości wyboru i rozmiaru w tradycyjnych sklepach, sprawdź asortyment online. Ponieważ sprzedawcy internetowi mają możliwość pobierania zapasów z wielu magazynów, możesz zamiast tego ocenić szerszy wybór rozmiarów, sprawdzając witryny sklepów. Tylko pamiętaj, aby zawsze sprawdzić tabelę rozmiarów sprzedawcy przed zakupem, aby upewnić się, że dopasujesz się idealnie. Przechowuję listę sprzedawców detalicznych i mój obecny rozmiar w notatniku, więc zawsze wiem, jaki rozmiar kupić w każdym z nich. Ja ostatnio trafiłam na mega fajne sukienki codzienne w sklepie Inna, którego wcześniej nie znałam. Zresztą nie wierz mi na słowo i sprawdź sama ich asortyment: https://innainna.pl/62-sukienki-plus-size-codzienne

2. Sprawdź sklepy dyskontowe

Świetnym źródłem tanich ubrań w dużych rozmiarach są sklepy dyskontowe, takie jak T.J. Maxx, Marshalls, Ross i Burlington Coat Factory. Sklepy te kupują towary, które są w nadmiarze lub poza sezonem w sklepach firmowych i markowych, a następnie sprzedają je ze sporym rabatem. Co więcej, te dyskonty często oferują większy wybór pod względem mody plus-size po niskich cenach.

Jeśli jesteś całkowicie zakochany w sposobie, w jaki jedna konkretna marka ubrań sprawia, że wyglądasz i czujesz, ale nie jesteś zachwycony ceną, odwiedź sklepy dyskontowe. Być może będziesz musiał trochę poszperać, ale ceny są tego warte. Pamiętaj tylko, że niektóre sklepy dyskontowe, takie jak Factory i T.J. Maxx, oferują ograniczony wybór online, więc warto sprawdzić, czy szukasz okazji.

3. Bądź lojalny

Często pozostanie lojalnym wobec jednej marki lub sprzedawcy jest receptą na nadmierne wydatki, zwłaszcza jeśli powoduje to przegapienie świetnych okazji w innym miejscu. Ale są chwile, kiedy lojalność może się opłacić podczas zakupów.

Karty lojalnościowe i programy punktowe są idealne, jeśli chcesz robić zakupy w jednym konkretnym sklepie. Wielu sprzedawców oferuje pewne korzyści lojalnościowe w postaci punktów, które można wymienić na gotówkę, kupony i specjalne rabaty tylko dla członków. Te zachęty mogą naprawdę się sumować, oferując ogromne oszczędności w sklepach, w których i tak będziesz robić zakupy. Nie bój się zapytać o zachęty i karty lojalnościowe podczas procesu płatności.

Jeśli często odwiedzany sprzedawca oferuje sklepową kartę kredytową, możesz rozważyć tę opcję, gdy zostaniesz posiadaczem karty, oznacza to punkty i specjalne rabaty w sklepie, w którym często robisz zakupy. Oczywiście to, czy powinieneś otworzyć kartę sklepową, zależy od wielu czynników, takich jak aktualna ocena kredytowa, jak zapytanie kredytowe i otwarcie nowej karty może wpłynąć na Twój kredyt oraz jak dobrze jesteś w stanie zarządzać wydatkami za pomocą karta kredytowa. Pamiętaj, że to tylko „dobra okazja”, jeśli masz możliwość opłacenia rachunku co miesiąc, zanim Twoje zakupy zostaną naliczone.

Redakcja kobiecyzywiol.pl

Jesteśmy redakcją dedykowaną kobietom, oferującą inspirujące treści o urodzie, pielęgnacji, modzie i stylu życia. Naszym celem jest wspieranie czytelniczek w odkrywaniu swojego piękna i pewności siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

kardigan