Czy warto stosować wcierki do włosów?
Data publikacji 16 kwietnia 2020
Masz piękne, lśniące włosy. Połyskują naturalnym kolorem w świetle promieni słońca. Tak gęste, że spuszczone na twarz tworzą prawdziwą, nieprzeniknioną zasłonę i do tego idealnie się układają pod szczotką…
A nie… To znów było tylko senne marzenie. Zastanawiasz się co zrobić, by taki efekt uzyskać na własnej głowie?
Słyszałaś, że ktoś stosował wcierki do włosów, ale czy to działa?
Wcierki do włosów
Tak, oczywiście, to działa. Wcierki dają wyśmienite efekty i są niezwykle proste w użyciu. Ile kosztują?
Wcierki są tanie. Dlatego doskonale nadają się do stosowania każdego dnia w domowych warunkach.
Wcierki do skóry głowy są odżywkami, które mają za zadanie dostarczyć skórze brakujących minerałów i substancji odżywczych. Mają rzadką konsystencję, dlatego nakładać się je powinno korzystając z atomizera buteleczki, pipety, bądź strzykawki. Wcierając substancję w skórę masujemy ją, co powoduje poprawę ukrwienia skóry głowy, dzięki czemu odpowiednie substancje szybciej są dostarczone do komórek, a skóra i znajdujące się pod nią mieście głowy będą odprężone, a to z kolei wpływa pozytywnie na ogólne samopoczucie i może też dodatkowo niwelować bóle głowy.
Czym tak naprawdę jest wcierka do włosów?
Najczęściej są to ekstrakty roślinne i mieszanki różnych ziół. Wcierki są przeznaczone dla osób cierpiących na różne zaburzenia oraz schorzenia skóry głowy. najczęściej się je stosuje, by poprawić gęstość włosów, zwiększyć ich połysk, wzmocnić włosy, gdy stają się zbyt łamliwe, ograniczyć potliwość skóry, gdy włosy się przetłuszczają, przyśpieszyć porost włosów, niwelować niektóre rodzaje łysienia, czy wspomóc leczenie łupieżu, a także chronić skórę głowy przed nawrotem tych schorzeń.
Działania tego serum są więc bardzo różnorodne i wybierając dla siebie odpowiedni produkt należy dokładnie zapoznać się z jego przeznaczeniem i działaniem, by uzyskać oczekiwany efekt.
Wcierki mają zwykle rzadką konsystencję. Właśnie dlatego do ich stosowania należy używać butelek z atomizerami, strzykawek, lub pipet. W przeciwnym razie wiele cennego płynu mogłoby się zmarnować zamiast trafić na głowę.
By w sposób właściwy zaaplikować substancję, należy bardzo dokładnie, acz delikatnie wmasowywać go w skórę głowy. Taki masaż głowy ma przy okazji mnóstwo dodatkowych zalet.
Przede wszystkim służy temu, by poprawić mikrokrążenie krwi, co sprzyja dostarczaniu minerałów do komórek skórnych oraz cebulek włosowych.
Nasz organizm potrzebuje jednak trochę czasu, by odżywić komórki. nie stanie się to w ciągu kilku dni.
Dlatego tę czynność należy powtarzać przez trzy do czterech tygodni każdego dnia. Po tym okresie najlepiej zrobić tygodniową przerwę, by następnie wznowić kurację.
Aby dobrać odpowiedni kosmetyk należy przede wszystkim odpowiednio zdiagnozować nasze potrzeby.
Warto pamiętać, że wcierki nie stanowią antidotum na wszystkie przypadłości skóry głowy, ale dobrze dobrane serum może solidnie wspomóc leczenie różnych przypadłości, natomiast w sytuacji, gdy Twoje włosy są zdrowe, może dać wyśmienite efekty.