Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle

Dbanie o skórę – pielęgnacja skóry twarzy

Data publikacji 8 kwietnia 2020

Prawidłowe dopasowanie kosmetyków do potrzeb skóry jest bardzo ważne. Ma to ogromny wpływ na jej kondycję. Z tego powodu należy rozważnie wybierać produkty pielęgnacyjne.

Pielęgnacja skóry twarzy

Pomocne będzie analizowanie składów. Jednak punktem wyjścia zawsze musi być ustalenie indywidualnych wymagań cery. Dopiero wtedy da się dobrać odpowiednie substancje. Warto przez dłuższy czas obserwować skórę. Ułatwieniem w tym zadaniu może być prowadzenie specjalnego dzienniczka, w którym zapisuje się spostrzeżenia. Pozwoli to dostrzec wszelkie zależności między stosowaną pielęgnacją a reakcjami skóry. Na tej podstawie można wyciągnąć już wstępne wnioski. Jednak z pewnością w każdym przypadku sprawdzi się nawilżanie. Tkanki potrzebują odpowiedniej ilości wody, aby prawidłowo funkcjonować. Z tego powodu warto zaopatrzyć się w lekkie produkty, które równocześnie skutecznie działają. Delikatne serum lub esencja idealnie sprawdzi się w tej roli. Warto jednak zwrócić uwagę na skład. Powinien być bogaty w wyciągi roślinne oraz zawierać kwas hialuronowy, który wnika w głąb skóry. Dodatek witamin będzie kolejnym atutem kosmetyku. Niewielka zawartość substancji oleistych nie powinna niepokoić. Jest to niezbędne, aby skóra zachowała nawilżenie na dłużej. Warstwa natłuszczająca zapobiega utracie wody i poprawia skuteczność poszczególnych związków odżywczych. Przekłada się to na intensywność uzyskiwanych efektów oraz czas ich utrzymywania. Pielęgnacja skóry twarzy nie może jednak ograniczać się do jednego produktu. Niezbędne jest zmienianie jej w zależności od pory dnia lub aktualnych potrzeb.

Cięższe kremy

Z tego powodu w każdej kosmetyczne powinny znaleźć się nieco cięższe kremy oraz specjalne olejki. W ten sposób można uzyskać znacznie lepsze odżywienie cerze. Tego typu produkty stosuje się zwykle na wieczór. Kosmetyki mają wtedy szansę wniknąć w głąb skóry i wchłonąć się w pełni. Dodatkowo dłużej pozostają na powierzchni twarzy i mogą skuteczniej działać na wszelkie uszkodzenia i podrażnienia. Przekłada się to na uzyskiwane rezultaty. Będzie to szczególnie zauważalne w przypadku nawracających przesuszeń. Nałożenie grubszej warstwy kremu lub oleju zwykle pomaga w tego typu sytuacjach. Szczególnie jeśli skład produktu dopasowuje się tak, aby miał właściwości regeneracyjne i łagodzące. Co pewien czasu warto sięgnąć również po maseczki. Umożliwiają wydłużenie pielęgnacji i sprawiają, że cenne składniki przez kilkadziesiąt minut znajdują się na twarzy. Dzięki temu mogą wniknąć w skórę w większej ilości. Konkretne właściwości maseczek należy dopasowywać do potrzeb w danej chwili. Istnieje bardzo dużo wariantów odżywczych. Jednak na uwagę zasługują także typowo oczyszczające produkty, które mają działanie detoksykacyjne. Należy stosować je nieco rzadziej ponieważ mogą lekko przesuszać. Jednak równocześnie pozwalają pozbyć się zanieczyszczeń i nagromadzonego suchego naskórka. Kolejną bardzo ważną kwestią jest stosowanie codziennego oczyszczania. Środki myjące powinny być bardzo łagodne, ale równocześnie muszą usuwać zanieczyszczenia.

krem z witaminą C

Redakcja kobiecyzywiol.pl

Jesteśmy redakcją dedykowaną kobietom, oferującą inspirujące treści o urodzie, pielęgnacji, modzie i stylu życia. Naszym celem jest wspieranie czytelniczek w odkrywaniu swojego piękna i pewności siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

trudności w nauce