Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle

Kosmetyki kolorowe – nowości kosmetyczne

Data publikacji 24 kwietnia 2020


Makijaż może znacznie poprawić wygląd. Jednak warto zapoznać się z przynajmniej podstawowymi zasadami jego wykonania żeby uzyskać zadowalający efekt. Niezbędne jest tu indywidualne dopasowanie wszystkich detali. Punktem wyjścia zawsze jest znalezienie idealnego podkładu. Może być to dość trudne zadanie. Szczególnie jeśli nie ma się doświadczenia w tej kwestii. Z pewnością należy zdecydować jakie tony powinny dominować w kosmetyku. Uzależnione jest to od odcienia skóry. W większości przypadków należy wybrać między chłodnymi a ciepłymi kolorami. Niektóre osoby wyglądają dobrze również w neutralnych wariantach. Jednak z pewnością należy przetestować to na sobie. Dla ułatwienia można skorzystać z próbek i ocenić wygląd danego kosmetyku w naturalnym świetle. Dopiero wtedy da się zauważyć wszelkie różnice, które będą bardzo zauważalne na twarzy. Warto również kierować się oznaczeniami na opakowaniach. Wielu producentów opisuje swoje podkłady w zależności od temperatury koloru. Może to znacznie ułatwić zakupy, szczególnie jeśli wykonuje się je w sklepie online.

Nowości kosmetyczne

Nowości kosmetyczne nie powinny być kupowane bez przemyślenia. Szczególnie jeśli chodzi o tak bazowe produkty jak podkład lub puder. Warto zapoznać się z opiniami innych osób. Cenną wskazówką będą równie opisy kosmetyków. Na tej podstawie można określić jakie mają właściwości oraz ocenić czy sprostają oczekiwaniom. Efekty jakie można uzyskać są zazwyczaj uzależnione od typu skóry. Z tego powodu nie u każdego sprawdzi się silnie matujący podkład. Podobnie jest z bardzo odżywczymi i rozświetlającymi wariantami. Puder ma za zadanie zmatowić i wydłużyć trwałość nałożonych kosmetyków. Z tego powodu nie musi mieć konkretnego koloru. Przy dobrze dobranym podkładzie można postawić na transparentne wykończenie. W dalszej kolejności można zdecydować się na konturowanie. Najbardziej popularnym produktem w tej kategorii jest bronzer. Pozwala wysmuklić poszczególne obszary twarzy i odrobinę zmienić je optycznie. Dzięki temu można zmniejszyć czoło lub skorygować nos.

Stosuj z umiarem

Należy jednak pamiętać, aby stosować ten kosmetyk z umiarem. Kolor również powinien być rozważnie dobrany. U większości osób najlepiej będą prezentować się neutralne i delikatne odcienie. Przy niewielkiej pigmentacji istnieje również mniejsze ryzyko zrobienia sobie nieestetycznych plam. Warto mieć to na uwadze w trakcie dobierania konkretnego koloru. Dobrym pomysłem jest również używanie rozświetlacza. Daje on bardzo naturalne wykończenie i zdrowy blask. Dzięki temu nawet mocny makijaż prezentuje się świeżo. Należy aplikować go precyzyjnie na obszar kości policzkowych. Można również nanieść niewielką ilość pod brwiami oraz nad ustami. W ten sposób rozjaśnia się miejsca, które naturalnie są najbardziej wystające. Nie można zapominać również o podkreśleniu oczu. Lekko przyciemnione i zarysowane brwi prezentują się doskonale. Warto uzupełnić braki we włoskach i nadać im odpowiedni kształt. Makijaż oka można ograniczyć do pomalowania rzęs czarnym tuszem.

Redakcja kobiecyzywiol.pl

Jesteśmy redakcją dedykowaną kobietom, oferującą inspirujące treści o urodzie, pielęgnacji, modzie i stylu życia. Naszym celem jest wspieranie czytelniczek w odkrywaniu swojego piękna i pewności siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

fizjoterapia