Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle

Lifting rzęs

Data publikacji 3 marca 2020


Lifting rzęs można zrobić w salonach kosmetycznych i polega on na podkręceniu, uniesieniu rzęs u samej ich nasady, dzięki czemu optycznie wydają się dłuższe. W trakcie zabiegu nadaje im się delikatnie ciemniejszy kolor. Utrzymują się do 8 tygodni, dzięki czemu zalotka będzie zbędna a przedstawicielki płci pięknej będą zadowolone długotrwałym efektem.

Lifting rzęs – czy jest zdrowy?

Kobiety, które posiadają gęste, długie i proste rzęsy taki efekt będzie wyglądał na nich najlepiej, natomiast w przypadku rzadkich i słabych rzęs może nawet je mocno osłabić. Jednak z samego zabiegu może skorzystać każda. Zabieg nie należy do dość skomplikowanych, lecz wymaga skupienia i uwagi, ponieważ jest to mimo wszystko zmysł wzroku. W pierwszej kolejności kosmetyczka nakłada na rzęsy specjalny preparat, który umożliwia bezproblemowe modelowanie włosków. Specyfik nie tylko pozwoli na swobodne położenia związków, ale też odżywia i odbuduje ich strukturę. Następnie jest etap podkręcania. Do tego celu kosmetyczki używają specjalnych wałeczków o niedużych rozmiarach lub sylikonowych szablonów.

Jak wygląda zabieg?

Kobieta poddająca się zabiegowi musi mieć podczas całego procesu zamknięte oczy na około 15-20 minut. Zostaje nałożony na rzęsy utrwalacz, odżywka nawilżająca oraz tusz przypominający efekt, jak po użyciu maskary. Rzęsy po zabiegu będą zarówno podkręcone, błyszczące i odżywione. Przez pierwszą dobę są zazwyczaj dość wilgotne i przez to mogą być lekko posklejane. Idealny efekt wychodzi po rozczesaniu rzęs następnego dnia. W większości salonach po zabiegu dostaniemy serum nawilżające, które trzeba aplikować na rzęsy przez kilka dni. Kiedy natomiast nie warto decydować się na lifting rzęs? Kiedy niestety mamy alergię oczu, kiedy jest się podatnym na różne stany zapalne oczu, kiedy się cierpi na zapalenie spojówek, kiedy używamy kropli do oczu oraz w momencie kiedy cierpi się na zaćmę. Jaka jest cena takiego zabiegu? Głównie zależna jest od miast i salonu, jednak koszty wahają się między 100 – 150 złotych. W dodatku bardzo często kobiety decydują się również na laminowanie – odżywienie rzęs. Czasami też zdarza się, że kobiety wykonują zabieg tzw. przedłużanie rzęs bądź zagęszczanie metodą 1:1. Co do pielęgnacji to najlepiej przez 24 godziny nie pocierać oczu i moczyć rzęs. Nie wolno nakładać kremów pod oczy i aplikować maskary. Od razu po zabiegu, rzęsy będą posklejane i wilgotne, natomiast po dobie będą wyglądać na podkręcone, znacznie naturalniej i powinno się je delikatnie rozczesać. Metoda ta jest idealna dla kobiet, które wolą naturalność i delikatnie zaznaczone rzęsy. Czy lifting należy do bezpiecznych? Jasne że tak, o ile jest wykonany przez profesjonalistę i ma adekwatne do tego miejsce, w takim przypadku nie ma się czego obawiać. Jest to bardzo bezpieczny bezbolesny zabieg. Jedynie czego można się obawiać to brak staranności i profesjonalizmu ze strony kosmetyczki, która wykonuje zabieg. Może dojść do podrażnień dookoła oczu z powodu nieprawidłowo nakładanego preparatu. Przed pójściem do salonu warto poczytać opinie o danej osobie i zapoznać się czy ma adekwatne kwalifikacje do robienia tego zabiegu.

Redakcja kobiecyzywiol.pl

Jesteśmy redakcją dedykowaną kobietom, oferującą inspirujące treści o urodzie, pielęgnacji, modzie i stylu życia. Naszym celem jest wspieranie czytelniczek w odkrywaniu swojego piękna i pewności siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

fizjoterapia