Strona główna
Moda
Tutaj jesteś
Moda krawaty

Modne krawaty na różne okazje

Data publikacji 14 listopada 2022


Niekiedy jesteśmy zmuszeni trzymać się tego, co określa dress code. To oznacza, że noszone ubrania muszą być dopasowane od sytuacji, inaczej będziemy wyróżniać się w tłumie bądź też sprawimy przykrość komuś, kto na dane wydarzenie nas zaprosił. Jeżeli chodzi o formalne wyjścia, to tutaj bardzo często pojawiają się stroje, do których dodawane są między innymi krawaty. Jak je nosić i co zrobić, aby zestawione z nimi garnitury prezentowały się możliwie jak najlepiej? Podpowiadamy!

Kiedy warto nosić krawaty?

Krawaty raczej nie są dodatkiem do stroju, który często pojawia się w naszych stylizacjach. Szczególnie w męskim ubiorze, występują one raczej w momencie, kiedy jesteśmy zobowiązani do założenia eleganckiego stroju. Krawaty wyglądają doskonale praktycznie na każdym mężczyźnie, o ile tylko dopasujemy je do pozostałych elementów stylizacji, a te pozostaną spójne na przykład z naszą urodą. 

Kiedy więc nosimy krawaty? Te pojawiają się zazwyczaj w momencie, gdy zakładamy również garnitury. Mamy więc elegancki strój, idealny na takie okazje jak śluby, wesela, chrzciny, komunie, oficjalne spotkania w gronie rodzinnym, ale też nierzadko taki ubiór towarzyszy nam również i w pracy.

Krawat czy muszka – co wybrać?

Warto jednak zastanowić się nad tym, czy lepszym wyborem są krawaty czy też muszki. Oba elementy powinny znaleźć się w naszej szafie i nie ma co do tego wątpliwości. Zestawione z nimi garnitury zyskują blasku i przyciągają uwagę innych. Czasami można natknąć się na opinię, że muszka nie jest szczególnie polecana w przypadku niższych mężczyzn. Tutaj warto raczej zwrócić na kształt twarzy, a niekoniecznie wzrost. Jeżeli buzia jest zaokrąglona, to dodana do stylizacji muszka może jeszcze optycznie ją poszerzyć. W takim przypadku to jednak krawaty będą bezpieczniejszym rozwiązaniem. 

Garnitury i krawaty – jak stworzyć modny zestaw?

Jeżeli zastanawiasz się, jak zestawiać ze sobą garnitury i krawaty, to mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi! Przede wszystkim warto trzymać się tutaj kilku prostych zasad, które gwarantują świetny wygląd niezależnie od sytuacji. O czym mowa? 

Pamiętaj o tym, że krawaty nie pasują do koszuli z krótkim rękawem. To nie jest poprawne zestawienie i szczególnie należy się go wystrzegać. Pamiętaj, że ten element nie jest też pożądany w przypadku smokingu. Poza tym zaleca się, aby wybierane krawaty były po prostu ciemniejsze niż sama koszula. Im większy mamy tutaj kontrast, tym o ważniejszej i bardziej formalnej okazji mówimy. 

Jeżeli chcesz, aby Twoja stylizacja była szczególnie elegancka, to nie wybieraj krawatów, które mają bardzo wyraźne, duże printy. Tutaj postaw raczej na minimalizm, który w tym przypadku sprawdza się znacznie lepiej. 

Nie bój się jednak kolorów i tego, aby zakładać na siebie ubrania nieco ekstrawaganckie i przyciągające uwagę. Co to oznacza? Coraz częściej widuje się garnitury, które niekoniecznie są czarne, brązowe czy ewentualnie szare. Równie ciekawym wyborem okazuje się czerwień. niebieskości, róże czy nawet butelkowa zieleń.

Redakcja kobiecyzywiol.pl

Jesteśmy redakcją dedykowaną kobietom, oferującą inspirujące treści o urodzie, pielęgnacji, modzie i stylu życia. Naszym celem jest wspieranie czytelniczek w odkrywaniu swojego piękna i pewności siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

kardigan