Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle Wybielanie zębów

Wybielanie zębów – jak je wykonać i czy jest bezpieczne?

Data publikacji 21 stycznia 2023

Biały uśmiech można uzyskać na kilka sposobów. Zobacz, jak można wykonać wybielanie zębów!

Sklepy oferują obecnie szeroką gamę produktów przeznaczonych do wybielania zębów we własnym zakresie. Gdy planowane jest wybielanie zębów Kraków ma także wiele gabinetów stomatologicznych, w których można skorzystać z takich usług. Jak zatem warto wybielić zęby?

Czym jest wybielanie zębów?

Wybielanie zębów to zabieg kosmetyczny lub stomatologiczny, który ma na celu rozjaśnienie koloru zębów. Można to zrobić profesjonalnie w gabinecie dentystycznym lub w domu przy użyciu produktów dostępnych w sklepach. 

Profesjonalne wybielanie zębów zazwyczaj obejmuje użycie środka wybielającego, takiego jak nadtlenek wodoru lub nadtlenek karbamidu, który jest nakładany na zęby. Osobom planującym wybielanie zębów Kraków daje możliwość skorzystania z najnowocześniejszych metod wybielania zębów.

Domowe metody obejmują stosowanie wybielającej pasty do zębów, pasków i nakładek wykorzystujących takie środki, ale w mniejszym stężeniu. 

Przed przystąpieniem do jakiegokolwiek zabiegu wybielania zębów należy skonsultować się z dentystą, ponieważ taka procedura może nie być odpowiednia dla każdego.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Wybielanie zębów jest ogólnie uważane za bezpieczne, gdy jest wykonywane przez dentystę lub pod jego nadzorem. Jednak, jak w przypadku każdej procedury, istnieje pewne ryzyko i skutki uboczne, które mogą wystąpić na skutek takiego zabiegu.

Gdy chodzi o zabiegi domowe, są one również bezpieczne, co wynika z mniejszej ilości środków wybielających. Efekty jednak nie zawsze są wtedy tak dobre, jak w przypadku wybielania zębów w gabinecie.

Najczęstszym skutkiem ubocznym wybielania zębów jest nadwrażliwość zębów, która może wystąpić w trakcie i po zabiegu. Jest to zwykle tymczasowe działanie niepożądane i ustępuje w ciągu kilku dni.

Nadużywanie produktów wybielających może jednak spowodować uszkodzenie szkliwa, powodując, że zęby są bardziej podatne na próchnicę. 

Należy również pamiętać, że wybielanie może nie działać u wszystkich osób w taki sam sposób i może powodować nierównomierne efekty, przez co niektóre zęby wydają się bielsze od innych.

Ponadto osoby z uzupełnieniami oraz schorzeniami jamy ustnej, takimi jak plomby, korony i próchnica, mogą nie być dobrymi kandydatami do wybielania zębów, ponieważ uzupełnienia nie są wybielane. 

Zaleca się zatem skonsultować się z dentystą przed poddaniem się jakiejkolwiek procedurze wybielania zębów, aby ustalić, czy jest to bezpieczna i odpowiednia procedura.

Jaka metoda wybielania zębów jest najskuteczniejsza?

Najczęściej poleca się wybielanie gabinetowe ze względu na wyższe stężenia środków wybielających.

Gdy chodzi o skuteczne wybielanie zębów Kraków to miasto, gdzie można mówić się na wybieranie w wielu dobrych gabinetach.

Jedną z powszechnych metod stosowanych w gabinetach stomatologicznych jest wybielanie lampą. Podczas zabiegu używa się specjalnego światła lub lasera, aby aktywować środek wybielający, który pomaga usunąć plamy i przebarwienia. 

Inną metodą są nakładki wybielające do zabrania do domu. Wykonuje się wtedy odciski zębów i produkuje dopasowane do nich nakładki. Następnie pacjent dostaje środek wybielający do stosowania z nakładkami w domu przez określony czas.

krem z witaminą C

Redakcja kobiecyzywiol.pl

Jesteśmy redakcją dedykowaną kobietom, oferującą inspirujące treści o urodzie, pielęgnacji, modzie i stylu życia. Naszym celem jest wspieranie czytelniczek w odkrywaniu swojego piękna i pewności siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

trudności w nauce