Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda blefaroplastyka

Blefaroplastyka – nowoczesne metody odmładzania skóry

Data publikacji 4 czerwca 2023


W profesjonalnych gabinetach kosmetycznych można znaleźć szeroką gamę zabiegów medycyny estetycznej, których celem jest przede wszystkim poprawa wyglądu, ale także zdrowia i samopoczucia pacjentów. Jednym z najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów jest blefaroplastyka, której poddają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni chcący odzyskać młodzieńczy wygląd i poprawić własny komfort. W poniższym artykule omawiamy, czym tak właściwie jest blefaroplastyka, na jakiej zasadzie polega i jakie są jej efekty.

Co to jest blefaroplastyka?

Blefaroplastyka to zabieg chirurgiczny, którego celem jest usunięcie nadmiaru skóry oraz tłuszczu z powiek dolnych i górnych. Chociaż na pierwszy rzut oka może się wydawać, że problem ten dotyczy tylko osób starszych, to w rzeczywistości efekty starzenia są widoczne u osób już po 30 roku życia. Nie każdy wie, że blefaroplastyka Kraków może być też stosowana w celu usuwania tzw. worków pod oczami, co stanowi ogromną zaletę dla osób zmagających się z tym problemem zarówno przez całe życie, jak i w wyniku naturalnego procesu starzenia się. Ponadto, blefaroplastyka może być pomocna również dla osób zmagających się z opadającą powieką górną (ptosis), co może być wynikiem osłabienia mięśni odpowiedzialnych za uniesienie powiek.

Jak przebiega zabieg blefaroplastyki?

Zabieg chirurgiczny taki jak blefaroplastyka jest przeprowadzony pod miejscowym znieczuleniu, jednak w niektórych przypadkach może zostać zastosowane znieczulenie ogólne. W zależności od tego, czy chodzi o powieki górne, dolne, czy obie naraz, zabieg może trwać do 2 godzin. W przypadku powiek górnych lekarz wykonuje nacięcie w naturalnej linii zmarszczkowe, dzięki czemu powstała blizna jest praktycznie niewidoczna po zagojeniu. Następnie usuwane są nadmiar skóry, tłuszczu i ewentualnie mięśni oraz zszywane są nacięcia. W przypadku powiek dolnych najczęściej lekarz wykonuje nacięcie tuż poniżej rzęs, a następnie usuwa nadmiar tłuszczu i skóry oraz zszywa nacięcia. W zależności od potrzeb pacjenta, może być też stosowana metoda transkonjunktiwalna, polegająca na nacięciu powierzchni wewnętrznej powieki dolnej i usunięciu nadmiaru tłuszczu, bez obcięcia skóry.

Przeciwwskazania i efekty blefaroplastyki

Chociaż blefaroplastyka Kraków jest zabiegiem rutynowym i trwałym, to jednak istnieją pewne przeciwwskazania, które mogą uniemożliwić jego przeprowadzenie. Należy pamiętać, że każdy przypadek jest inny, dlatego przed podjęciem decyzji o zabiegu warto skonsultować się z lekarzem specjalistą. Niektóre z przeciwwskazań obejmują: – przewlekłe choroby oczu, – cukrzyca, – problemy z krzepliwością krwi, – nadciśnienie, – choroby tarczycy. Efekty blefaroplastyki są zauważalne praktycznie od razu po zabiegu, jednak dla pełnego efektu rekonwalescencji potrzeba około 6-8 tygodni. Po tym okresie efekty są bardzo satysfakcjonujące, pacjenci zyskują młodszy i bardziej wypoczęty wygląd. Co ważne, efekty blefaroplastyki są długotrwałe – wynoszą nawet do 10 lat.

Redakcja kobiecyzywiol.pl

Jesteśmy redakcją dedykowaną kobietom, oferującą inspirujące treści o urodzie, pielęgnacji, modzie i stylu życia. Naszym celem jest wspieranie czytelniczek w odkrywaniu swojego piękna i pewności siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

blefaroplastyka