Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda

Poznaj najlepsze metody przedłużania rzęs

Data publikacji 15 września 2020

Osiągnięcie efektu długich oraz gęstych rzęs przy pomocy tuszu jest bardzo trudne, a w przypadku kobiet o naturalnie krótkich i rzadkich włoskach wręcz niemożliwe. Na szczęście z pomocą przychodzą zabiegi ich przedłużania, które można wykonać w większości salonów kosmetycznych. Jakie metody przedłużania rzęs są najlepsze? Czy sztuczne rzęsy mogą zapewnić naturalny look?

Na czym polega zabieg przedłużania rzęs?

Zabiegi przedłużania rzęs wykonywane w salonach kosmetycznych polegają na doklejeniu  sztucznych włosków tuż pod linią powiek. Sztuczne rzęsty występują najczęściej w postaci pojedynczych włosków i mogą być wykonane z jedwabiu lub tworzywa sztucznego. Często stosuje się również naturalne włoski z futra norek syberyjskich. Podczas zabiegu kosmetyczna do każdego włoska dokleja jedną lub więcej sztucznych. Dobrze przyklejone sztuczne rzęsy trzymają się przez około 2 miesiące. Jednakże pierwsze włoski mogą wypadać już po 2 tygodniach od przyklejenia. Dla podtrzymania efektu niezbędne jest więc comiesięczne uzupełnienie zabiegu.

Przedłużanie rzęs metodą 1:1

Osoby, które rozpoczynają przygodę z przedłużaniem rzęs ,najczęściej wybierają metodę 1:1. Polega ona na przyklejeniu przy każdej naturalnej rzęsie jednej rzęsy sztucznej. Zabieg jest w pełni bezpieczny i, jeżeli zostanie prawidłowo wykonany, nie obciąża naturalnych rzęs. Efekt, jaki uzyskamy przy wyborze tej metody, to naturalnie przedłużenie oraz delikatne pogrubienie włosków. Przy każdym oku kosmetyczka doleją zwykle około 100 dodatkowych  włosków.

Przedłużanie rzęs metodą 2:1

Jeżeli oprócz przedłużenia rzęs klientka chce je również zagęścić, dużo lepiej sprawdzi się metoda  2:1, zwana również metodą objętościową 2D. Pierwsza część zabiegu jest analogiczna do metody 1:1, czyli do każdej rzęsy naturalnej kosmetyczka dokleja jedną rzęsę pod linią powiek. Dodatkowo do każdej rzęsy mocuje również drugą rzęsę sztuczną – przy linii powiek. W tej metodzie na każdy naturalny włosek przypadają dokładnie dwa sztuczne.

Inne metody objętościowe – 3:1 oraz 4:1

Jak nietrudno się domyślić, metody 3:1 oraz 4:1, zwane też 3D oraz 4D, polegają na doklejeniu do każdego naturalnego włoska odpowiednio trzech lub czterech sztucznych rzęs. Przedłużanie w ten sposób gwarantuje mocne podkreślenie oka oraz efekt ogromnego zagęszczenia. U niektórych osób, szczególnie tych o jasnej oprawie oka, rezultaty mogą okazać się przesadzone. Metody 3:1 oraz 4:1 stanowią duże obciążenie, dlatego polecane są wyłącznie osobom o zdrowych rzęsach.

Jednorazowe przedłużanie rzęs – pasek lub kępki

Przedłużanie rzęs w salonie kosmetycznym to dość kosztowny zabieg, który wymaga ciągłych wizyt uzupełniających. Na szczęście, jeżeli rzęsy są potrzebne tylko okazjonalnie, nie trzeba przyklejać ich na stałe. W takim przypadku dużo lepszym rozwiązaniem jest makijaż okazjonalny. Podczas malowania oka, makijażystka przyklei jednorazowe rzęsy w pasku lub w kępkach, które będą trzymać się aż do demakijażu. 

krem z witaminą C

Redakcja kobiecyzywiol.pl

Jesteśmy redakcją dedykowaną kobietom, oferującą inspirujące treści o urodzie, pielęgnacji, modzie i stylu życia. Naszym celem jest wspieranie czytelniczek w odkrywaniu swojego piękna i pewności siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

blefaroplastyka