Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda

Wszystko co trzeba wiedzieć o mezoterapii igłowej

Data publikacji 4 listopada 2020

Mezoterapia igłowa to bardzo popularny ostatnio zabieg wśród wielu klientów. Zazwyczaj wykonywany jest on w bardzo dobrych gabinetach medycyny estetycznej, choć także niektóre salony kosmetyczne oferują, iż mają go w swojej ofercie. Klienci zafascynowani efektami zabiegu, często wracają „po więcej”. Dlaczego? Co daje mezoterapia igłowa? Jak ją się wykonuje? Co trzeba koniecznie o nie wiedzieć? Na te oraz na wiele więcej innych pytań – odpowiedź poniżej.

Co to jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia dermapen na twarz to zabieg, który polega na tym, iż określone substancje mają zadanie wniknąć w jak najgłębsze warstwy skóry, by poprawić jej jędrność, w odpowiedni sposób nawilżyć ją, zregenerować, a także usunąć wszystkie niedoskonałości. Doświadczony lekarz medycyny estetycznej za pomocą mikroskopijnej igły wstrzykuje specjalną mieszankę substancji, która ma działać w ściśle określony sposób pod skórą. Jaka to mieszanka? To zależy od konkretnego przypadku oraz od problemów, z którymi boryka się klient, który przyszedł na taki zabieg. Najczęściej jednak jest to mix witamin, połączony z kwasem hialuronowym oraz substancjami czynnymi wywodzącymi się między innymi z zielonej herbaty czy z alg.

Jak to wygląda w praktyce?

Klienci, gdy słyszą, że w zabiegu używa się igły – od razu obawiają się, iż cały czas będą mieli do czynienia z ogromnym bólem. W praktyce jednak nie ma mowy o bólu, a raczej o dyskomforcie. Zabieg jest bowiem wykonywany przy znieczuleniu miejscowym. Ważne jest (jak wspomniano powyżej), by zabieg ten został wykonany przez doświadczonego lekarza, który dokładnie poinstruuje pacjenta o wszystkim, co związane jest z mezoterapią igłową. Pacjenci często mają wiele pytań i obaw, na które również fachowo trzeba im odpowiedzieć. Wywiad jest konieczny, by sprawdzić, czy nie występują jakiekolwiek przeciwwskazania do zabiegu. Do takich należą bowiem między innymi: ciąża, karmienie piersią, osoby posiadające opryszczkę (czyli walczące z wirusem), osoby cierpiące na infekcje skórne, stany zapalne lub uczulenie na składniki znajdujące się w preparatach.

Co ile trzeba zabieg powtarzać?

To zależy od konkretnego przypadku i lekarz zawsze na pierwszej wizycie dokładnie określa, ile zabiegów będzie musiał wykupić pacjent, by uzyskać oczekiwany efekt. Aby cieszyć się w pełni odmienioną skórą, zabieg należy powtarzać średnio od 3 do 6 razy w odstępie około dwóch tygodni. Dobrze jest powtarzać go raz na kilkanaście tygodni, by skóra cały czas była odpowiednio ujędrniona i nawilżona.

Redakcja kobiecyzywiol.pl

Jesteśmy redakcją dedykowaną kobietom, oferującą inspirujące treści o urodzie, pielęgnacji, modzie i stylu życia. Naszym celem jest wspieranie czytelniczek w odkrywaniu swojego piękna i pewności siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

blefaroplastyka