Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda

Zdrowa i piękna skóra: co jeść, by się nią cieszyć?

Data publikacji 5 czerwca 2020

To, co pojawia się na naszych talerzach, ma istotny wpływ na to, jak się czujemy. Wielu z nas zapomina jednak, że zdrowa dieta może wspierać nie tylko w walce o utrzymanie dobrej formy, ale i pięknego wyglądu. Co zatem powinniśmy jeść, by piękna skóra stała się naszą najcenniejszą ozdobą?

Zdrowa i piękna skóra

Istnieje wiele produktów spożywczych, które na naszą skórę działają lepiej niż profesjonalne kosmetyki znanych marek. Bez wątpienia warto wykorzystać moc selenu, pojawiającego się m.in. w orzechach brazylijskich. Dieta na piękną skórę nie może się obejść bez pomidorów, w których znajduje się cenny dla zdrowia likopen. Dzięki niemu skóra jest skuteczniej chroniona przed starzeniem się, a my możemy dłużej cieszyć się młodym wyglądem. Dla zdrowia skóry warto sięgać regularnie po te owoce, w których pojawia się większa ilość witaminy C. Dzięki niej organizm produkuje więcej kolagenu, a to pozwala chronić się przed zmarszczkami oraz problemami związanymi z przesuszaniem się skóry.

Źródło witamin

Fasola, orzechy i ostrygi są z kolei cenionymi źródłami cynku – kolejnej substancji, która ma istotny wpływ na stan i wygląd naszej skóry. Dla pięknego wyglądu cennym wsparciem będzie też marchewka, znana jako doskonałe źródło beta-karotenu, oraz zielona herbata, dzięki której można się skutecznie chronić przed zbyt szybkim procesem starzenia się. Warto też wspomóc swą skórę koenzymem Q10. Większość z nas kojarzy go z kosmetykami, warto jednak pamiętać, że substancja ta pojawia się też w niektórych produktach spożywczych. Jednym z nich jest szpinak, dzięki któremu możemy i piękniej wyglądać, i cieszyć się lepszym zdrowiem.

dyrbergkern.pl

Redakcja kobiecyzywiol.pl

Jesteśmy redakcją dedykowaną kobietom, oferującą inspirujące treści o urodzie, pielęgnacji, modzie i stylu życia. Naszym celem jest wspieranie czytelniczek w odkrywaniu swojego piękna i pewności siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

blefaroplastyka