Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda

Endermologia – co to za zabieg? Zastosowanie, przebieg i zalety masażu ciśnieniowego

Data publikacji 12 kwietnia 2022


Twoja skóra na ciele jest wiotka i widać na niej cellulit? W takim przypadku pomyśl o profesjonalnym zabiegu endermologii! Na czym dokładnie polega te procedura? Kiedy warto się na nią zdecydować? Sprawdzamy najważniejsze informacje dotyczące endermologii!

 

Co to jest endermologia?

Zabieg określany mianem endermologii to rodzaj specjalnego masażu ciśnieniowego, który prowadzony jest za pomocą specjalnego urządzenia. Urządzenie to jest wyposażone w głowicę, która potrafi zasysać skórę, a także masuje ją z wykorzystaniem obrotowych rolek.

 

Endermologia jest bardzo intensywnym masażem, który nie tylko oddziałuje na wierzch skóry, lecz również dociera do jej głębszych warstw, gdzie zlokalizowana jest tkanka tłuszczowa oraz pojawiają się obrzęki. Właśnie dlatego zabieg ten cechuje się tak wysoką efektywnością w porównaniu do standardowego masażu.

 

Kiedy warto wykonać endermologię?

Zabieg jak endermologia najczęściej prowadzony jest na ciele, lecz warto wskazać, że można również wykonywać go na twarzy. Stosowane są wtedy inne rodzaje głowic, które są znacznie mniejsze od tych na ciało.

 

Endermologia polecana jest przede wszystkim na:

  • cellulit
  • zwiotczenia skóry
  • brak jędrności skóry
  • obrzęki podskórne
  • ziemistą, szarą skórę
  • nagromadzoną tkankę tłuszczową
  • napięcia mięśniowe

 

Dla osiągnięcia najlepszych efektów endermologia polecana jest wraz z dietą i ćwiczeniami. Wtedy można efektywnie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i wyrzeźbić sylwetkę tak, aby prezentowała się zachwycająco.

 

Stosowanie endermologii jest również polecane po przeprowadzeniu liposukcji. Zapobiega ona wtedy pojawianiu się zrostów oraz zatorów po odessaniu tkanki tłuszczowej.

 

Jak odbywa się endermologia?

Zabieg jak endermologia prowadzony jest z wykorzystaniem specjalnego urządzenia. Głowica przesuwana jest wtedy po skórze w wybranych partiach ciała, na przykład na brzuchu, pośladkach, udach, biodrach lub na twarzy.

 

Zabieg na ciało prowadzony jest w specjalnym stroju. Pozwala on na zabezpieczenie skóry i powoduje, że głowica gładko przesuwa się po niej tak, by efekty zabiegowe mogły być jeszcze lepsze.

 

Warto pamiętać o tym, że najlepsze rezultaty można osiągnąć wtedy, gdy endermologia będzie prowadzona systematycznie. Zazwyczaj zaleca się prowadzenie 2-3 zabiegów w ciągu tygodnia przez 2 miesiące, natomiast potem można zredukować liczbę i częstotliwość zabiegów.

 

Pierwsze efekty zabiegowe można zauważyć nawet po paru tygodniach. Skóra uzyskuje wtedy ładniejszy wygląd – jest gładsza, ujędrniona, rozświetlona. Można również zauważyć zmniejszenie cellulitu oraz efekty modelowania sylwetki.

 

Gdzie skorzystać z zabiegu endermologii?

Osobom zamierzającym wykonać serię zabiegów jak endermologia Kraków daje dostęp do najlepszych gabinetów świadczących usługi w tym właśnie zakresie.

 

Najczęściej ceny rozpoczynają się od około 100 złotych za jeden zabieg, natomiast w przypadku kupienia pakietu składającego się z większej liczby masażów, można uzyskać atrakcyjne rabaty.

 

Warto sprawdzić oferty online, gdzie można również znaleźć więcej informacji związanych z prowadzonym zabiegiem oraz sprawdzić jego aktualne cenniki w różnych gabinetach.

Redakcja kobiecyzywiol.pl

Jesteśmy redakcją dedykowaną kobietom, oferującą inspirujące treści o urodzie, pielęgnacji, modzie i stylu życia. Naszym celem jest wspieranie czytelniczek w odkrywaniu swojego piękna i pewności siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

blefaroplastyka