Jak pielęgnować skórę wiosną?
Data publikacji 29 marca 2020
Pielęgnacja skóry jest kluczowa dla jej dobrego wyglądu i naszego samopoczucia. Jednak wraz ze zmianą pory roku, należy zmienić także nasze nawyki pielęgnacyjne. Ponieważ za oknem już zawitała wiosna, skupię się głównie na pielęgnacji o tej porze roku.
Wiosenna pielęgnacja skóry
Należy przede wszystkim pamiętać, że wraz z nadejściem wiosny, nadchodzi także sporo słońca, tak więc wszystkie zabiegi (w tym te z wykorzystaniem kwasów), które uwrażliwiają skórę na promienie słoneczne, należy zakończyć jeszcze zimą. Chyba, że faktycznie nie będziemy wchodzić z domu przez cały tydzień, jednak lepiej zrezygnować z takiej pielęgnacji. Jak wiadomo kosmetolodzy zalecają używać kremów z filtrem przez cały rok, trend ten pochodzi z Azji. Kobiety mieszkające tam mają obsesję na punkcie młodego wyglądu skóry, może warto spróbować ich technik pielęgnacji? Latem i wiosną należy zainwestować w krem z wysokim filtrem. Dzięki temu skóra będzie wolna od przebarwień, zmarszczek oraz będzie mniej narażona na nowotwory. Krem należy dostosować do własnych potrzeb, te cięższe nie sprawdzą się pod makijaż, za to na pewno zapewnią odpowiednio wysoką ochronę przed słońcem.
Kolejnym ważnym aspektem jest nawilżenie oraz peeling. Na twarz należy stosować drobnoziarniste peelingi, osoby z trądzikiem powinny szczególnie uważać, ponieważ zbyt częste złuszczanie w taki sposób, może zaostrzyć zmiany. Peeling do ciała może być gruboziarnisty. Po tym etapie skóra potrzebuje odżywienia. Balsam do ciała o świeżym, owocowym zapachu.
Odpowiedzialne opalanie
Wiosenna pielęgnacja skóry to także odpowiedzialne opalanie, w godzinach gdy nasłonecznienie jest największe, powinniśmy unikać opalania. Jeżeli jednak nadal chcemy mieć skórę muśniętą słońcem, może warto wybrać „słońce z tubki” czyli samoopalacz? Dzisiaj na rynku istnieje mnóstwo opcji! Samoopalacze nie sprawiają już, że wyglądamy jak przypieczona skórka kurczaka, dziś mamy ogromne możliwości wyboru. Najbardziej naturalny efekt można uzyskać po balsamie, taki produktu zwykle daje powolne rezultaty, natomiast wygląda naturalnie i zdrowo. Jeżeli jednak nie chcemy czekać na opaleniznę kilka dni, możemy wybrać klasyczny samoopalacz, ale o delikatnym kolorze. Efekt będzie widoczny po godzinie lub dwóch, a kolor skóry nadal pozostanie naturalny, lekko brązowy, nie spalony.
Aby zapewnić skórze odpowiedni poziom nawilżenia, poza stosowaniem kremu nawilżającego, należy pić minimum dwa litry wody dziennie. Nawadnianie skóry od środka daje najbardziej trwałe efekty, poza tym zapewnia całemu organizmowi odpowiedni poziom wody, a co za tym idzie lepsze funkcjonowanie.
Wiosną warto postawić na naturalne kosmetyki, warto poświęcić choć jedno popołudnie na studiowanie składów ulubionych produktów, by zobaczyć, że czasem są wypełnione wieloma sztucznymi wypełniaczami, które można zastąpić naturalnymi. Takie produkty są ostatnio bardzo na czasie, więc nie trudno je kupić, nawet w zwykłej drogerii. Nie muszą być oznaczone specjalnymi znakami, wystarczy tylko dokładnie przeczytać ich skład, by sprawdzić czy są naturalne, czy też nie.