Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle

Jak pielęgnować włosy po dekoloryzacji

Data publikacji 26 lutego 2020


Pielęgnacja bardzo zniszczonych włosów wymaga dość dużego wysiłku. Musimy bowiem odbudować łuski włosa, która staja się rozchylone, co sprawia, że włosy się nie tylko puszą, ale staja się także bardzo przesuszone. Najlepiej więc jak najszybciej zacząć odbudowywać i nawilżać włosy, korzystając z odpowiedniej pielęgnacji i bardzo trafnych sposobów. Co więcej wiele z nich można wykonać w domu, nie wykorzystując do tego kosmetyków, bo wystarczą nam w zupełności składniki, które znajdziemy w każdej kuchni.

Pielęgnacja włosów po dekoloryzacji

Jeśli chodzi o włosy po dekoloryzacji, to najlepiej decydować się na szampony bardzo lekkie, które dodatkowo nie oblepią włosów sztucznymi substancjami. Doskonale sprawdzą się ziołowe propozycje lub te, które są dostępne dla małych dzieci. Te kosmetyki, są bowiem najdelikatniejsze.

Maski i odżywki

Musimy pamiętać, że pielęgnacja włosów po dekoloryzacji polega głównie na nawilżaniu. Przydadzą się więc wszelkiego rodzaju maski i odżywki bardzo silnie nawilżające. pamiętajmy jednak, aby nakładać je na włosy od połowy, bo nałożenie ich na skórę głowy, niestety mogłyby przetłuścić włosy, co jest dość kłopotliwe.

Suplementacja i olejowanie

Nie ma nic lepszego jak olejowanie włosów i suplementacja, która nie tylko poprawi wygląd włosów, ale także poprawi stan cery i paznokci. Należy korzystać z biotyny, witaminy A i innych witamin z grupy B. Jednak prawdziwe efekty możemy zaobserwować dopiero, kiedy regularnie będzie olejować nasze włosy. Jest to bardzo ważne, bo dzięki temu zyskują one nawilżenie, które staje się widoczne gołym okiem. Jeśli chodzi o olej, który będzie dla nas najlepszy, to musimy działać zasadą prób i błędów, jednak można skorzystać z oliwy z oliwek lub olejku rycynowego. Jednak ten jest bardzo gęsty i przyciemnia włosy, co jest plusem u brunetek, jednak nie koniecznie w przypadku blondynek. Należy mieć to na uwadze.

Możemy także raz na jakiś czas zdecydować się na zabiegi na gorąco i kuracje w ampułkach. Jednak to właśnie regularne olejowanie przyniesie nam dobre efekty widoczne gołym okiem. Należy jednak pamiętać, aby robić to co najmniej raz w tygodniu regularnie. Jeśli chodzi o inne nawilżenie, które rzeczywiście może nam pomóc odbudować włosy to przede wszystkim zabezpieczenia przed dalszymi uszkodzeniami. Świetne w tym celu mogą okazać się sera i produkty, które mają w składzie duże dawki silikonu. Pomocna może okazać się maseczka z białek i oliwy z oliwek lub miodu. Jest to naturalny sposób, który rzeczywiście pomaga ochronić i nawilżyć dogłębnie włosy.

Należy pamiętać, że przesuszone włosy odbudować jest bardzo ciężko jednak znaczącą poprawę zobaczymy, kiedy zrezygnujemy z zabiegów typu farbowanie, a także przestaniemy używać prostownicy, lokówki, czy suszarki na ciepło. Jeśli już chcemy to zawsze musimy pamiętać o ochronie włosów jakimś dobrym preparatem termoochronnym. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie uratować włosy, które mocno ucierpiały po dekoloryzacji i nie wyglądają już tak dobrze jak przed zabiegiem.

Redakcja kobiecyzywiol.pl

Jesteśmy redakcją dedykowaną kobietom, oferującą inspirujące treści o urodzie, pielęgnacji, modzie i stylu życia. Naszym celem jest wspieranie czytelniczek w odkrywaniu swojego piękna i pewności siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

fizjoterapia