Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle

Maski do włosów – wszystko, co musisz o nich wiedzieć!

Data publikacji 19 marca 2020


Twoje włosy są suche i zniszczone? A może często je stylizujesz i farbujesz? W takim przypadku warto o nie zadbać nie tylko z użyciem zwykłego szamponu i odżywki. Lśniące, miękkie i zdyscyplinowane włosy gwarantuje regularne stosowanie masek!

Maska do włosów – co to jest?

Maska, maseczka do włosów to kosmetyk, który przeznaczony jest do intensywnego pielęgnowania włosów.

Najczęściej maski posiadają gęstą, kremową konsystencję i nakładane są na włosy na dłuższy czas, aby znajdujące się w nich składniki odżywcze mogły wniknąć głęboko w strukturę każdego włosa.

Maseczki do włosów przeznaczone są do stosowania jako kosmetyk uzupełniający, dlatego nie są one dedykowane do codziennej pielęgnacji włosów.

Czym różni się maska od odżywki do włosów?

Odżywka do włosów i maska do włosów to dwa różne kosmetyki, które posiadają podobny cel, lecz inne formuły, a także działanie.

Odżywka do włosów – najczęściej dość lekka, mniej nasycona substancjami aktywnymi, może być używana po każdym myciu włosów. Może być spłukiwana lub stosowana bez spłukiwania.

Maska do włosów – ma bardziej treściwą konsystencję i więcej substancji aktywnych. Polecana do stosowania 1-2 razy tygodniowo. Zbyt częste używane maski może pogorszyć kondycję włosów, na przykład spowodować utratę ich objętości, nadmierne przesuszenie.

Rodzaje masek do włosów

W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje maseczek na włosy. Najczęściej dzielone są one pod kątem ich przeznaczenia, na przykład:

– maseczki do włosów suchych i zniszczonych – mają działanie nawilżające, odżywcze, regenerujące
– maseczki do włosów farbowanych – chronią kolor przed szybkim wypłukiwaniem się
– maseczki do włosów delikatnych, cienkich – mają lżejszą konsystencję, aby nie obciążać nadmiernie fryzury
– maseczki do włosów ciemnych lub jasnych – podkreślają naturalny kolor włosów
– maseczki do włosów przetłuszczających się – zmniejszają wydzielanie sebum i powodują, że włosy są świeższe na dłuższy czas
– maseczki do włosów wypadających – potrafią zmniejszyć wypadanie włosów i wzmocnić je
– maseczki do włosów kręconych – podkreślają naturalny skręt

Jak wybrać najlepszą maskę do włosów dla siebie?
Aby uzyskać najlepszy efekt, maski do włosów powinno się dobierać do swojego typu włosów, a także do indywidualnych potrzeb.

Włosy mogą posiadać różną strukturę, dlatego też niektóre z nich lepiej reagują na konkretne typy maseczek. Warto zatem testować różne kosmetyki, by wybrać taki, który będzie dawał oczekiwane rezultaty.

Jak stosować maski do włosów?

Podstawą skuteczności działania maski do włosów jest jej odpowiednie stosowanie.

Maskę powinno się nakładać na włosy umyte, odciśnięte z nadmiaru wody. Kosmetyk równomiernie rozprowadza się po włosach, najlepiej z niewielkim odstępem od skóry głowy. Następnie należy go spłukać po czasie wskazanym na opakowaniu, najczęściej około 5-15 minut.

Aby wzmocnić działanie maski, można zastosować także foliowy czepek, lekko podgrzać włosy suszarką i zawinąć w ręcznik.

Maseczki do włosów powinno się stosować 1-2 razy w tygodniu.

Redakcja kobiecyzywiol.pl

Jesteśmy redakcją dedykowaną kobietom, oferującą inspirujące treści o urodzie, pielęgnacji, modzie i stylu życia. Naszym celem jest wspieranie czytelniczek w odkrywaniu swojego piękna i pewności siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

fizjoterapia