Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle

Sok z brzozy: jak go wykorzystać w walce o zdrowie?

Data publikacji 12 maja 2020

Sok z brzozy to jeden ze skuteczniejszych leków, jakie stworzyła dla nas natura. Sięganie po ten eliksir każdemu z nas może przynieść wiele korzyści, a kuracja wodą brzozową pomoże nam w walce z licznymi przypadłościami. Co warto wiedzieć na ten temat? W jakich sytuacjach sok brzozowy stanie się dla nas wyjątkowo cennym wsparciem?

Właściwości soku z brzozy

Sok pozyskiwany z brzozy to rewelacyjne źródło substancji, bez których nasz organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Możemy tu znaleźć sporo garbników i aminokwasów, nie brak tu również przeciwutleniaczy – wyjątkowo ważnych w chwili, gdy tak wielkim zagrożeniem dla naszego zdrowia są wolne rodniki. W soku z brzozy pojawiają się też liczne minerały, m.in. wapń i potas, nie brak tu również witamin z grupy B oraz witaminy C.

Powodów, dla których warto docenić ten naturalny napój, jest wiele. Sok z brzozy rewelacyjnie wspiera odporność organizmu i sprawia, że jesteśmy skuteczniej chronieni przed wieloma groźnymi infekcjami. Skuteczna ochrona przed wolnymi rodnikami, wirusami i bakteriami to nie wszystko. Sok brzozowy łagodzi bóle reumatyczne oraz bóle mięśni i stawów, świetnie sprawdza się też jako naturalny środek przeciwgorączkowy. Picie soku z brzozy zalecane jest tym, którzy chcą wesprzeć swój układ krwionośny oraz tym, którym zagraża anemia. Sok z brzozy działa też moczopędnie, dzięki czemu ułatwia nam oczyszczanie organizmu ze szkodliwych toksyn i sprawia, że łatwiej jest nam odzyskać dobrą formę i energię do działania. To napój, który warto docenić, gdyż jego lecznicze właściwości mogą pozytywnie wpłynąć na jakość życia każdego z nas.

Redakcja kobiecyzywiol.pl

Jesteśmy redakcją dedykowaną kobietom, oferującą inspirujące treści o urodzie, pielęgnacji, modzie i stylu życia. Naszym celem jest wspieranie czytelniczek w odkrywaniu swojego piękna i pewności siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

fizjoterapia