Strona główna
Moda
Tutaj jesteś
Moda

Wybór sukni ślubnej. Kulminacyjny punkt przygotowań do ślubu

Data publikacji 14 kwietnia 2020

Suknia ślubna zakładana jest przez Pannę Młodą podczas ceremonii ślubnej. Uroczystość zawarcia małżeństwa może mieć charakter religijny lub świecki. W średniowieczu suknie ślubne odzwierciedlały status społeczny Panny Młodej. Kobiety pochodzące z biedniejszych rodzin zakładały suknie, w których na co dzień uczęszczały w uroczystościach religijnych.

Wybór sukni ślubnej

W obecnych czasach wybór sukni ślubnej to jeden z najważniejszych wyborów przyszłej żony. Każda z kobiet chce w tym wyjątkowym dniu wyglądać idealnie. Na rynku odzieżowym znajduje się wiele firm odzieżowych oferujących sprzedaż sukien ślubnych.
W kulturze zachodniej suknie ślubne szyje się we wszystkich odcieniach bieli i koloru kremowego. Pierwszą kobietą, która założyła, w dniu ślubu białą suknię, była angielska królowa Alexandrina Victoria. Ślub z księciem Albertem odbył się w tysiąc osiemset czterdziestym roku w Kaplicy Królewskiej.
Wybór sukni ślubnej w odcieniach bieli to jeden z najbardziej popularnych wyborów. To kolor kojarzony z czystością i niewinnością. To symbol niebiańskich aniołów i najjaśniejsza ze wszystkich istniejących barw. W sukniach koloru białego każda Panna Młoda wygląda zjawiskowo. Większość kobiet nie wyobraża sobie sukni ślubnej w innym kolorze.

Wybór sukni ślubnej wbrew pozorom nie jest prosty

W internecie i katalogach ślubnych znajdują się tysiące wzorów sukien ślubnych. Kobiety muszą pamiętać, że wymarzony model musi pasować do ich sylwetki. Idealna suknia ślubna to taka, w której przyszła żona będzie się dobrze czuła.
Wybierając, suknie ślubną dobrze, jest pamiętać o kilku niezwykle ważnych zasadach. Suknia musi ukryć mankamenty sylwetki i podkreślać jej atuty. Należy idealnie dobrać odpowiedni rozmiar. Krój musi być dopasowany do urody Panny Młodej.
Przy wyborze suknie nie należy przesadzać z dodatkami. Pamiętajmy, że mniej znaczy więcej. Nadmiar ozdób, koronek i biżuterii, może spowodować wrażenie przesytu. Ważna jest również odpowiednia długość sukni ślubnej.
Wybór sukni ślubnej to kulminacyjny punkt przygotowań do ślubu. Obecnie najmodniejsze są proste i eleganckie projekty. W nowych kolekcjach nie znajdziemy kilku kilogramów błyszczącego materiału, przepychu, koronek i przesadzonych zdobień. Najmodniejsza jest subtelna elegancja.
Suknie ślubne z najnowszych kolekcji dostępne są w stacjonarnych salonach sprzedaży lub na internetowych stronach producenta. Zapłacić możemy gotówką przy odbiorze lub kartą płatniczą. Niektóre salony oferują sprzedaż ratalną sukien.
Za wymarzoną kreację ślubną zapłacimy od tysiąca do dwunastu tysięcy za sztukę. Do najdroższych należą te nowoczesne i minimalistyczne. Uszyte z królewskiego atłasu, satyny lub tiulu o splocie siateczkowym.
Wybór sukni ślubnej powinien być przyjemną chwilą dla kupującej. Suknia powinna pasować nie tylko do Panny Młodej, lecz do charakteru całej uroczystości. Dobrze dopasowana do sylwetki nie, może krępować ruchów.
Do salonu mody ślubnej należy wybrać się osiem miesięcy przed planowaną uroczystością. Przyszła Panna Młoda może wybrać się na zakupy w towarzystwie najlepszej przyjaciółki, siostry, matki lub przyszłego męża. Każda z tych osób doradzi w wyborze tej jedynej sukni.

krem z witaminą C

Redakcja kobiecyzywiol.pl

Jesteśmy redakcją dedykowaną kobietom, oferującą inspirujące treści o urodzie, pielęgnacji, modzie i stylu życia. Naszym celem jest wspieranie czytelniczek w odkrywaniu swojego piękna i pewności siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

kardigan