Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle

Dbanie o dłonie

Data publikacji 4 kwietnia 2020


Pielęgnacja całego ciała odgrywa ogromną rolę w utrzymaniu go w dobrej kondycji. Wszelkie zaniedbania są bardzo szybko zauważalne w wyglądzie skóry. Z tego powodu warto wyrobić w sobie codzienną rutynę, którą będziemy stosować. Niezbędne jest z pewnością nawilżanie ciała.

W tym celu warto aplikować odżywcze masła

Charakteryzują się dość ciężką konsystencją i tłustością. Mogą pozostawiać lekko klejącą warstwę przez wiele godzin. Z tego powodu najlepiej jest je stosować na noc. W czasie snu będą miały czas na wchłonięcie. Jednak ich tłustość jest ogromnym plusem. Kosmetyk nawilża skórę, a dodatkowo tworzy ochronną warstwę, która zapobiega utracie wody. Dzięki temu efekty pielęgnacji pozostają na znacznie dłuższy czas. Sprawdza się to również przy bardzo wymagającej skórze, która wymaga częstego kremowania. Można zabezpieczyć ją przed wysychaniem przy pomocy maseł. Suche skórki będą znacznie mniej widoczne i nie będą pojawiać się tak często. Dodatkowo tego typu produkty są bardzo odżywcze. Zazwyczaj zawierają duże ilości wyciągów roślinnych i witamin. Dzięki temu pozytywnie wpływają na funkcjonowanie całej tkanki oraz tempo jej regeneracji. Wiele osób szczególnie chętnie stosuje masła w okresie zimowym, kiedy ciało wymaga wyjątkowej ochrony.

Dbanie o dłonie

Dbanie o dłonie może przebiegać podobnie. Niezbędne jest nie tylko nawilżanie, ale również natłuszczanie. Warto znaleźć odrobinę czasu w tygodniu i posiedzieć nieco dłużej z grubą warstwą kosmetyków na dłoniach. Ciekawa opcją jest aplikowanie odżywczych maseł i balsamów w większej ilości, a następnie nakładanie na ręce specjalnych rękawiczek. Taką metodę stosuje się na noc. W trakcie snu wszystkie związki mogą skutecznie działać i w pełni wykorzystywać swój potencjał. Rano dłonie są zazwyczaj bardzo miękkie i wyraźnie lepiej odżywione. Przekłada się to również na ich wygląd. Wygładzenie powinno być bez problemu zauważalne po dłuższym stosowaniu tak intensywnej pielęgnacji. W nieco cieplejsze pory roku można zdecydować się na stosowanie lżejszych formuł. Delikatne balsamy i mleczka do ciała mogą okazać się idealnym wyborem. Nie blokują dostępu powietrza do skóry. Dzięki temu unika się dyskomfortu związanego z tłustą warstwą na ciele w czasie upałów. Jednak nie musi to oznaczać, że kosmetyki będą mniej skuteczne. Warto zwrócić uwagę na skład i wybierać produkty wypełnione substancjami odżywczymi. Unikać należy jedynie olejów, które mogłyby natłuszczać. Poza stosowaniem pielęgnacji niezbędne jest również oczyszczanie skóry. Nie odnosi się to jedynie do cery. Niezbędne jest złuszczanie martwego naskórka z całego ciała. Dzięki temu zachowuje się idealną miękkość i poprawia możliwości wchłaniania kosmetyków. Należy jednak upewnić się, że peeling nie będzie zbyt intensywny. Najlepiej sprawdzą się żele z niewielkimi drobinkami, które są dodane w małej ilości. Takie produkty można stosować nawet codziennie. Bardziej złuszczające kosmetyki zaleca się używać raz w tygodniu. Dzięki temu uniknie się ryzyka podrażnienia i uszkodzenia skóry.

Redakcja kobiecyzywiol.pl

Jesteśmy redakcją dedykowaną kobietom, oferującą inspirujące treści o urodzie, pielęgnacji, modzie i stylu życia. Naszym celem jest wspieranie czytelniczek w odkrywaniu swojego piękna i pewności siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

fizjoterapia