Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle

Pielęgnacja – domowe SPA

Data publikacji 23 marca 2020


Odpowiednie dbanie o skórę na całym ciele jest niezwykle ważne. Przekłada się to na jej kondycję oraz oczywiście wygląd. Warto mieć to na uwadze w trakcie dopasowania swojej pielęgnacji. Poszczególne kosmetyki powinny zostać dokładnie przeanalizowane i dopasowane do indywidualnych potrzeb. Dopiero wtedy dadzą zauważalne i zadowalające rezultaty. Wpłynie to również na skuteczność działania zawartych w nich substancji. Priorytetem zawsze jest dokładne nawilżanie. Jest to niezbędne nawet w przypadku posiadaczek skóry tłustej. Nadmierna produkcja sebum bardzo często wywołana jest nieprawidłową pielęgnacją oraz niewystarczającym odżywieniem tkanek. Z tego powodu warto zaopatrzyć się w kosmetyki nawilżające, które będą skutecznie działać. Najlepiej sprawdzą się produkty zawierające kwas hialuronowy, który jest dobrze przyswajany przez organizm ludzki. W takim przypadku nie można jednak zapominać również o dodatkowym natłuszczeniu. Kluczowe jest zapewnienie skórze warstwy ochronnej, która zapobiega utracie wody z głębokich warstw. Warto w tym celu wykorzystywać naturalne oleje, które dodatkowo mają liczne właściwości odżywcze. Mogą wpływać pozytywnie na jędrność skóry oraz wspomagać jej regenerację.

Domowe SPA

Urządzając sobie domowe SPA należy wykorzystywać różnorodne produkty. Dzięki temu pielęgnacja staje się kompleksowa i znacznie bardziej skuteczna. Główną zasadą jest układanie kolejności kosmetyków według ich konsystencji. Na samym początku należy użyć bardzo lekkich preparatów. Wiele osób decyduje się w pierwszym kroku na zaaplikowanie toniku lub hydrolatu. W ten sposób można przygotować skórę na wchłanianie substancji. Dodatkowo produkty te mają właściwości odżywcze i wyrównujące pH. W dalszej kolejności warto sięgnąć po esencje. Są one zwykle bardzo odżywcze. W składzie można znaleźć wyciągi roślinne, a w niektórych przypadkach również śluz ślimaka. W ten sposób można skutecznie odżywić swoją cerę i działać nawet w najgłębszych warstwach skóry. Może mieć to znaczny wpływ na spłycenie zmarszczek oraz przywrócenie zdrowego blasku. W dalszej kolejności konieczne jest jednak użycie nieco cięższych konsystencji. Można sięgnąć po krem i nałożyć go cienką warstwą. Równie dobrze sprawdzi się serum zawierające w swoim składzie fazę olejową. W zależności od produktu proporcje składników mogą być bardzo różne. Z tego powodu warto przetestować kilka wariantów i nauczyć się dopasowywać je do aktualnych potrzeb cery.

Kremy i oleje

W dalszej kolejności doskonałym rozwiązaniem będą bardzo odżywcze kremy oraz czyste oleje. Jednak warto aplikować je na noc. Dzięki temu będą miały czas na wchłonięcie. Co pewien czas dobrze jest użyć również maseczki. Można zaopatrzyć się w większą ilość różnych produktów i urozmaicać nimi swoją codzienną pielęgnację. Pomoże to w utrzymaniu cery w doskonałym stanie. Poza odżywianiem i nawilżaniem skóry nie można zapominać również o oczyszczaniu. Jest to niezbędne, aby utrzymać cerę w dobrej kondycji. Dopiero wtedy można oczekiwać zachwycających rezultatów na długi czas.

Redakcja kobiecyzywiol.pl

Jesteśmy redakcją dedykowaną kobietom, oferującą inspirujące treści o urodzie, pielęgnacji, modzie i stylu życia. Naszym celem jest wspieranie czytelniczek w odkrywaniu swojego piękna i pewności siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

fizjoterapia