Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle

Powrót do przedszkola po okresie izolacji

Data publikacji 5 czerwca 2020

Zakończenie okresu izolacji społecznej związanej z epidemią COVID-19 wiąże się dla rodzin z dziećmi z powrotem do przedszkola. Dzieci, które nie spotykały się z rówieśnikami przez 8 lub więcej tygodni mogą mocno przeżyć ponowne włączenie się do swojej grupy w przedszkolu. Warto, by rodzice wzięli to pod uwagę i wsparli w dniach powrotu zarówno dzieci, jak i siebie samych.

Izolacja społeczna

Izolacja społeczna była ogromnie trudnym doświadczeniem dla całych społeczeństw. Rodzice, jako grupa społeczna, musieli zmierzyć się z wyzwaniem zorganizowania na nowo rytmu dnia własnego i swoich dzieci. Wytchnienie dawały im rozmowy telefoniczne i spotkania on-line z innymi dorosłymi, z którymi mogli porównać doświadczenia lub wspólnie wylać żale. Kilkuletnie dzieci nie są w stanie w ten sposób odreagować swoich przeżyć, rozładować lęków czy napięć. Dziecko w wieku przedszkolnym potrzebuje przede wszystkim zabawy w gronie rówieśników, by jakoś budować swoją wizję rzeczywistości.

Powrót do przedszkola

Powrót do przedszkola jest więc wydarzeniem ogromnie wyczekiwanym przez zmęczone rodziny. Dzieci potrzebują jednak czasu na ponowną adaptację. Rodzice z kolei potrzebują wiary w to, że ich dzieci sobie poradzą, a także w to, że im samym uda się równolegle wrócić do pełni „dorosłego” życia. Wyrozumiałość, serdeczność i cierpliwość to najważniejsze narzędzia, którymi mogą posługiwać się rodzice w pierwszych tygodniach powrotu ich dzieci do przedszkola. Warto przypomnieć sobie także słowa, które już nieraz dodały otuchy ludziom na całym świecie: Będzie dobrze!

Zobacz więcej podobnych artykułów na more4kids.pl

Redakcja kobiecyzywiol.pl

Jesteśmy redakcją dedykowaną kobietom, oferującą inspirujące treści o urodzie, pielęgnacji, modzie i stylu życia. Naszym celem jest wspieranie czytelniczek w odkrywaniu swojego piękna i pewności siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

fizjoterapia