Prezent na ślub – co wybrać?

Ślub i wesele naszych najbliższych to piękna uroczystość i świetna okazja, by obdarować ich wyjątkowym prezentem. Zaproszenie od przyszłej pary młodej dostajemy zwykle z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, mamy więc sporo czasu, by zastanowić się, co chcemy wręczyć nowożeńcom na ich nową drogę życia. Warto zastanowić się nad tym, czym para się interesuje, jakie ma plany po ślubie- czy zamierza wybrać się w długą podróż, czy być może planuje urządzić swoje wspólne gniazdko. Dopasowany prezent na ślub, to dobry prezent.

Prezent na ślub

Jednym z najbardziej popularnych prezentów jest wręczenie pieniędzy. Ukryte w ozdobnej kopercie z kartą z życzeniami to najbardziej trafiony prezent dla młodych ludzi, którzy lada moment zaczną budować swoją wspólną przyszłość. Zastrzyk gotówki od gości weselnych z pewnością im się przyda, w końcu przygotowanie wesela mocno nadszarpnęło ich budżet. Ile włożyć do koperty? To zależy od tego, na ile możemy sobie pozwolić. Są osoby, które wręczą 150zł, są też takie, które dadzą 300zł, a nawet 500zł. Nie ma złotej rady- ważne, byśmy docenili fakt, że zostaliśmy zaproszeni i w miarę naszych możliwości za pomocą prezentu podziękowali młodej parze za uroczystość, jaką dla nas przygotowali.

Pieniądze nie zostaną z małżonkami na długo, nie będą dla nich pamiątką. Jeśli chcemy, by para młoda zapamiętała swój dzień, a nasz upominek im o tym przypominał, podarujmy im coś wyjątkowego lub praktycznego. Satynowa pościel, zestaw ręczników z napisem „mąż” i „żona”, porcelanowa zastawa, posrebrzane sztućce- to przedmioty użytku codziennego, przydadzą się każdemu małżeństwu. Istnieje jednak obawa, że inny biesiadnicy również wpadną na ten trop. W Stanach Zjednoczonych narzeczeni robią tzw. wish-list- czyli listy prezentowe, na których spisują, co chcieliby dostać. Goście zaznaczają, jakim przedmiotem z listy obdarują młodych i wszyscy są zadowoleni- brak tu jednak spontaniczności i elementu zaskoczenia, poza tym w Polsce nie jest to zbyt popularny trend.

Coś od siebie

Wesele to idealna okazja, by dać się ponieść fantazji i trochę zaszaleć. Prezent na ślub może być po prostu ładny i cieszyć oko. Jeśli mamy zdolności plastyczne, podarunek możemy przygotować sami. Para młoda będzie zachwycona, że goście zrobili coś specjalnie dla niej. Własnoręcznie namalowane arcydzieło, ulepiona własnymi dłońmi waza udekorowana niepowtarzalnymi wzorami, kartka z życzeniami własnej produkcji- to najcenniejsze dary, które zostaną z nowożeńcami na lata i przyniosą moc wzruszeń. Nie ma nic piękniejszego niż oryginalne rękodzieło stworzone z miłości i sympatii do pary młodej.

W kopercie pary młode coraz częściej znajdują nie tylko gotówkę, ale także vouchery na różnego rodzaju wydarzenia. Kolacja przy świecach, weekend w nadmorskim hotelu SPA, kurs masażu, wyjątkowy koncert- możliwości jest wiele. Najważniejsze, by dopasować atrakcję do upodobań nowożeńców.

Wybierając prezent, zawsze podejdźmy do sprawy indywidualnie i pokażmy parze młodej, że jest dla nas ważna. Niezależnie od tego, czy wręczymy jej komplet pościeli, kartkę z życzeniami lub bilet na koncert, nigdy nie zapominajmy, że w tym wyjątkowym dniu, to para młoda jest najważniejsza, jej gust i styl.

Redakcja kobiecyzywiol.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.